Schedule

2018 Schedule

OVER-50 ROUND ROBIN

Teams will play a three-game round robin on Saturday morning.  Points are added up to determine team ranking.

50 Shades of Grey, Classics, Mass Breakers, Bootlegers

TimeField 2Field 4Field 5
8:45 AM50 Shades of Gray vs ClassicsMass Breakers vs Bootleggers
10:00 AMBootleggers vs 50 Shades of GrayClassics vs Mass Breakers
12:30 AMBootleggers vs Classics50 Shades of Gray vs Mass Breakers

OVER 21 BRACKET

Over 21
Especials
Grapes of Wrath
Hooligans
New York Magic Reserves
SBC
Total Strangers
West Ham Sandwich

Over-21 teams play a 4-game round robin.  Team in 1st place moves directly to the Over-21 Championship Game.  Teams in 2nd and 3rd place will play a semi-final to determine which team goes to the Championship Game.  4th place and 5th place teams, and 6th place and 7th place teams will play Consolation Games.

Over 21 Saturday Schedule

TIMEFIELD 1FIELD 3
10:00 AMEspecials vs HooligansTotal Strangers vs Grapes of Wrath
11:15 AMWest Ham Sandwich vs Grapes of WrathSPC vs Especials
12:30 PMWest Ham Sandwich vs New York Magic ReservesTotal Strangers vs Hooligans
1:45 PMNew York Magic Reserves vs SPCEspecials vs Grapes of Wrath
3:00Total Strangers vs West Ham SandwichNew York Magic Reserves vs Hooligans


OVER 40 BRACKET

0-40 Black Division 0-40 Red Division
Ball HandlersBootleggers Red
Bootleggers BlackChrysalis Crusaders
Four WindsClassics
Goalden GirlsHot Flashes
Yellow DogsRhode Island Silver B

Each team plays a 4-game round robin within their Division (Red and Black).  1st place team in each Division advances directly to that Division’s Over-40 Championship Game.  4th and 5th place teams in each Division play a Consolation Game.  2nd place and 3rd place teams within each Division play a semi-final.  The winner of each semi-final game advances to that Division’s Over-40 Championship Game.

Over 40 Saturday Schedule

TIMEFIELD 2FIELD 4FIELD 5
11:15 AMHot Flashes vs Bootleggers RedRhode Island Silver B vs ChrysalisBootleggers Black vs Yellow Dogs
12:30 PMBall Handlers vs Goalden Girls
1:45 PMFour Winds vs Goalden GirlsClassics vs Bootleggers RedHot Flashes vs Chrysalis
3:00 PMBootleggers Black vs Ball HandlersYellow Dogs vs Four WindsClassics vs Rhode Island Silver B

Over 21 Sunday Schedule

TIMEFIELD 1FIELD 3
9:15 AMEspecials vs Total StrangersSPC vs West Ham Sandwich
10:30 AMSPC vs New York Magic ReservesGrapes of Wrath vs Hooligans
11:45 AMSemi-Final Game: 2nd place vs 3rd placeConsolation Game: 6th place vs 7th place
1:15 PMOver-21 Championship Game
1st place vs winner of Semi-Final Game
Consolation Game: 4th place vs 5th place

CORRECTED Over 40 Sunday Schedule

TIMEFIELD 2FIELD 4FIELD 5
8:00 AMClassics vs Hot FlashesBootleggers Red vs Rhode Island Silver BBall Handlers vs Four Winds
9:15 AMBootleggers Red vs ChrysalisHot Flashes vs Rhode Island Silver BBootleggers Black vs Goalden Girls
10:30 AMClassics vs ChrysalisBootleggers Black vs Four WindsBall Handlers vs Yellow Dogs
11:45 AMGoalden Girls vs Yellow DogsRed Semi-Final
2nd place vs 3rd place
Red Consolation
4th place vs 5th place
1:15 PMRed Championship
1st place Red vs winner semi-final
Black Semi-Final
2nd place vs 3rd place
Black Consolation
4th place vs 5th place
3:00 PMBlack Championship
1st place Black vs winner semi-final